Úvod Prochladnutí ledvin

Prochladnutí ledvin

Ledvinový pás vám pomůže před prochladnutím ledvin, které může mít různé následky v podobě nepříjemných onemocnění. Těmi nejčastějšími jsou záněty ledvin a záněty močových cest.

Zánět ledvin

Zánět ledvin je často vyvolán bakteriemi a má chronický či akutní průběh. Neléčené záněty ledvin mohou vyústit až k jejich selhání.
K zánětu ledvin často dochází právě prochladnutím a projevuje se nutkáním na močení, častým močením, řezavou či pálivou bolestí při močení. Moč člověka se zánětem ledvin je často zakalená. Objevuje se v ní někdy hnis či krev. Časté jsou horečky, někdy i třesavka a celková únava. Infekce se může vyskytovat opakovaně a při neléčení se může objevit také uremický syndrom, který je následek špatného očišťování krve od močoviny. Projevuje se krvavými průjmy, zvracením, úbytky na váze atd.
Zánět ledvin se léčí antibiotiky a dalšími protizánětlivými léky. Důležité je hodně pít. Pokud jde o vážný zánět ledvin, dochází k hospitalizaci pacienta.

Zánět močových cest

Zánět močových cest častěji postihuje ženy. Jde o nemocnění, které většinou vyvolává bakterie Escherichia coli. V určité podobě jsou tyto bakterie v těle stále, ale ne v močovém ústrojí, kde způsobují problémy.
Bakterie se do močových cest mohou dostat z konečníků, ale také může dojít k zánětu močových cest při nedostatečném množství tekutin, při rizikovém sexuálním chování, při prostydnutí atd.
Příznaky zánětu močových cest jsou především bolest v podbřišku, nutnost častého močení, bolest či pálení při močení a někdy se může dostat do moči krev. Při těchto příznacích je nutné navštívit lékaře, který diagnostikuje zánět a předepíše antibiotika. Léčbu antibiotiky je nutné podpořit pravidelným pitným režimem, klidem a pobytem v teple.


Diskuse (26 komentářů)

Iva, (02. 12. 2014 09:51) Reagovat
Včera večer jsem cestou domů zmokla a prochladla. Doma jsem si hned dala teplou vanu a dnes ráno jsem se probudila s hroznou bolestí v bederní páteři a je mi dost slabo. Teplotu ani jiné příznaky nemoci nemám. Je možné, že bych z prochladnutí dostala zánět ledvin takhle rychle?
Pavla, (05. 03. 2015 09:35) Reagovat
Já myslím, že to může být. Já jsem měla jednou v životě zánět ledvin a vím, že večer jsem uléhala úplně zdravá a ráno jsem vstala a téměř jsem omdlela, jak mi bylo slabo. Nu a za pár hodin už se přidaly vysoké teploty a bylo to. Dostala jsem antibiotika a stejně rychle zase zánět odezněl.
Gábina, (21. 04. 2015 09:05) Reagovat
Tak to jsem nevěděla, že zánět ledvin může vzniknout i takhle rychle. Myslela jsem si, že vždy vzniká jako rozšíření zánětu močových cest, pokud je velký nebo se špatně léčí. Já právě na záněty močových cest hodně trpím a jednou jsem z toho měla i zánět ledvin.
Michala, (09. 10. 2015 10:54) Reagovat
Taky hodně snadno prochladnu, ale nevím, jestli by mě pomohl ledvinový pás. Myslím, že spíš prochladnu od nohou. Trpím na časté záněty močových cest a dvakrát jsem měla i zánět ledvin. Snažím se na sebe dávat pozor, ale někdy se prostě stane...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Ledvinový pás.cz
Kontakty