Úvod Prochladnutí ledvin

Prochladnutí ledvin

Ledvinový pás vám pomůže před prochladnutím ledvin, které může mít různé následky v podobě nepříjemných onemocnění. Těmi nejčastějšími jsou záněty ledvin a záněty močových cest.

Zánět ledvin

Zánět ledvin je často vyvolán bakteriemi a má chronický či akutní průběh. Neléčené záněty ledvin mohou vyústit až k jejich selhání.
K zánětu ledvin často dochází právě prochladnutím a projevuje se nutkáním na močení, častým močením, řezavou či pálivou bolestí při močení. Moč člověka se zánětem ledvin je často zakalená. Objevuje se v ní někdy hnis či krev. Časté jsou horečky, někdy i třesavka a celková únava. Infekce se může vyskytovat opakovaně a při neléčení se může objevit také uremický syndrom, který je následek špatného očišťování krve od močoviny. Projevuje se krvavými průjmy, zvracením, úbytky na váze atd.
Zánět ledvin se léčí antibiotiky a dalšími protizánětlivými léky. Důležité je hodně pít. Pokud jde o vážný zánět ledvin, dochází k hospitalizaci pacienta.

Zánět močových cest

Zánět močových cest častěji postihuje ženy. Jde o nemocnění, které většinou vyvolává bakterie Escherichia coli. V určité podobě jsou tyto bakterie v těle stále, ale ne v močovém ústrojí, kde způsobují problémy.
Bakterie se do močových cest mohou dostat z konečníků, ale také může dojít k zánětu močových cest při nedostatečném množství tekutin, při rizikovém sexuálním chování, při prostydnutí atd.
Příznaky zánětu močových cest jsou především bolest v podbřišku, nutnost častého močení, bolest či pálení při močení a někdy se může dostat do moči krev. Při těchto příznacích je nutné navštívit lékaře, který diagnostikuje zánět a předepíše antibiotika. Léčbu antibiotiky je nutné podpořit pravidelným pitným režimem, klidem a pobytem v teple.


Diskuse (26 komentářů)

Nikola, (20. 07. 2012 07:22) Reagovat
S prochladnutím se nevyplácí zahrávat si. Prostydnutí močových cest může vést i k jejich chronickému zánětu a to není žádná sranda. Já už s tím mám problémy několik let.
Marie, (14. 08. 2012 08:10) Reagovat
Zánět ledvin jsem měla jednou v životě a je to fakt "zážitek", který bych nerada zopakovala. Také si od té doby dávám pořádný pozor, abych někde neprochladla. Doktoři mě strašili tím, že když si na to nedám pozor, může se vyvinout právě ta chronická podoba.
bely, (29. 12. 2015 15:28) Reagovat
S močovými cestami mám také vleklé potíže. Podle mě je to ale nějakou bakterií nebo tak něco a na to ledvinový pás nepomůže.
Alena H., (17. 08. 2012 11:59) Reagovat
Moje kamarádka trpí opakovanými záněty ledvin a je to fakt nepříjemný. Je mi ji líto, nemůže se toho zbavit. Dokonce letos kvůli tomu byla v lázních.
Hanka, (25. 08. 2012 13:43) Reagovat
Já s tím mám také potíže. Bojím se, abych neměla potom problémy s otěhotněním. Prý to na to má vliv, ale snad to takový problém nebude.
Sylva, (06. 09. 2012 06:39) Reagovat
Snažte se dělat co nejvíce pro prevenci, popřípadě si promluvte s gynekologem, ale zase se toho moc nehrozte. Špatná psychika k otěhotnění nepomáhá. Navíc mě také strašili, že kvůli zánětům močáku mi bude trvat otěhotnění dlouho a na druhý pokus se mi to povedlo.
Olga, (10. 09. 2012 10:11) Reagovat
Na tom něco bude. Myslím si, že hodně žen má různé faktory, které jim komplikují otěhotnět, zvlášť v dnešní době, ale na druhou stranu jsou dnes větší možnosti ze strany medicíny, takže bych se také tolik neděsila.
Denisa, (05. 10. 2012 10:17) Reagovat
Moje sestřenka měla problémy s otěhotněním a také předtím měla záněty močových cest. Jenže pak to vzdala a začala přemýšlet o adopci a v tom období otěhotněla. Je to hodně psychikou. Chce to být hlavně v klidu.
pp, (17. 10. 2012 11:08) Reagovat
Já měla také potíže s častými záněty, konkrétně šlo o záněty močových cest a s otěhotněním jsem problémy neměla. Je to fakt individuální.
Týna, (11. 03. 2013 11:35) Reagovat
Akorát asi není zrovna dobré, když těhotná žena má záněty močových cest. Docela se toho obávám. Mám je cca dvakrát do roka, takže předpokládám, že ani v těhotenství se jim nevyhnu.
Šárka, (13. 05. 2013 05:59) Reagovat
A co když má těhotná žena zánět močových cest? Může to nějak ohrozit plod? Z toho bych měla docela strach. Mě vždy zánět močových cest léčí antibiotiky, a to by asi v těhotenství vyléčit nešlo touto cestou.
Jana, (03. 12. 2013 04:36) Reagovat
Já myslím, že se to řeší individuálně, podle toho, jak je zánět vážný. Klasická antibiotika se předepsat nemohou, jestli mají nějaká slabší, nevím (u prášků na alergii si třeba dokážou poradit). Hodně také bude záležet na stadium těhotenství.
Daniela, (11. 12. 2012 14:45) Reagovat
Asi jsem prochladla na ledviny nebo na močák, ale spíš na ledviny. Strašně mě bolí bederní páteř a při močení. Celkově se cítím malátná. Teplotu zatím nemám. Nevím, jestli tedy k doktoru, ale jestli jsou to ledviny, tak asi se zítra vydám. Doufám, že mi to neuvězní doma na moc dlouho. Před Vánocemi je toho teď v práci hodně.:( Ale co se dá dělat. Zdraví je přednější.
nicole, (13. 12. 2012 19:06) Reagovat
před týdnem me propustili z nemocnice mela sem hrozne silny zanet ledvin..měla sem strasne horečky na jipce dokonce i 40, porád sem zvracela a byla sem strasne slabá:(včera sem byla na kontrole a doktorka se zhrozila ze to neni vubec dobre..:(..je mi teprve 16 let a je to fakt strasne..:(.. už sem proležela 2 týdny a ješte minimálně týden musím být doma a zase brát antibiotika..:(..strasne se bojim ze budu muset na dialýzu..:(..
Jitka, (07. 02. 2013 15:27) Reagovat
Hlavu vzhůru. Kamarádka měla také ošklivý zánět ledvin, a i když si poležela v nemocnici i doma, tak je teď už v pohodě. Je to ošklivá zkušenost, ale určitě budete zase v pořádku. Přeji hodně zdraví.
Denisa, (12. 02. 2013 06:21) Reagovat
Zánětem ledvin jsem si také prošla. Hodně nepříjemná záležitost - vysoké teploty a fakt mi bylo hodně špatně, ale je to už dva roky a žádné další potíže se neobjevily a snad ani neobjeví. Tohle bych znovu zažít nechtěla.
Vlaďka, (20. 02. 2013 18:46) Reagovat
Měla jsem také zánět ledvin. Nemocnicí mi jen "vyhrožovali", když jsem měla teploty, ale nakonec se to naštěstí bez ní obešlo, ale zle mě bylo také hodně. Asi dvakrát jsem měla zánět močáku, také hrozné, ale ne tolik.
Irena, (28. 03. 2013 08:26) Reagovat
Zánět ledvin je hrozná nemoc. Bylo mi strašně zle, tak mi ještě nikdy nebylo. V mých 25 letech mi partner dělal zábaly, abych se konečně zbavila vysokých teplot.
Martina, (04. 11. 2013 15:06) Reagovat
Mě je také pětadvacet a nedávno jsem si také musela dělat zábaly kvůli vysoké teplotě (spálová angína). Na zábaly si pamatuju jako malé dítě, ale tohle se nedalo. Fakt jsem měla tak vysokou teplotu, až jsem z toho skoro blouznila. Snad mám s nemocemi na delší dobu vybráno.
Monika, (13. 05. 2014 03:59) Reagovat
Jako dospělá jsem naštěstí takhle vysoké teploty nikdy neměla, ale při čtení vašich komentářů jsem si úplně vzpomněla, jak jsem měla jednou vysoké teploty na základce, tenkrát jsem také hodně blouznila. Mokré prostěradlo jsem nesnášela, ale je fakt, že ve většině případů zabírá spolehlivě.
Lenka, (10. 07. 2014 05:45) Reagovat
Může člověk dostat zánět ledvin tím, že přechodí zánět močových cest? Kamarádka mě strašila, že se to může na ledviny rozšířit, ale nevím...Nějak se mi to nezdá. Několikrát jsem měla zánět ledvin, ale snažila jsem se to léčit bez návštěvy lékaře. Jen jednou jsem potřebovala nutně antibiotika.
Eliška, (01. 10. 2014 10:20) Reagovat
Když jsem byla na sonu kvůli zánětu močových cest, bylo mi řečeno, že jedna ledvina funguje trochu pomaleji. Nezeptala jsem se na to, co to znamená, ale teď mi to vrtá hlavou. Je možné, že pracovala pomaleji právě kvůli tomu zánětu, a nebo to znamená, že pořád pracuje pomalu, a co to pro mě znamená? Děkuji.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Ledvinový pás.cz
Kontakty